ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ВЛІТКУ

За статистикою, літні та весняні місяці – найбільш "врожайні" на дитячі травми. Як подбати про безпеку маляти, не позбавляючи його радощів? Техніка безпеки дітей на вулиці повинна бути на вищому рівні, і це мають пам'ятати всі батьки.
Відправляєтеся на атракціони? Не намагайтеся вивести малюка "у світ" в ошатномуодязі. Величезні банти, паски, зав'язки та інші прикраси в будь-який момент можуть розв'язатися і зачепитися за що-небудь на ходу. Уявляєте, як це небезпечно? У спекотні дніне забувати про капелюхи і панамки.
Солодка газована вода не втамовує спрагу, а посилює її, краще пити звичайну воду. Її можна трохи підкислити лимонним соком – і смачно, і від зневоднення захистить, аджекраще всього в організмі затримується саме підкислена вода.
Влітку третину дошкільнят стають учасниками ДТП у власних дворах і біля входів в парки. Особливу небезпеку становить низка припаркованих біля тротуарів машин.
З-під машини 90-100-сантиметрового малюка майже неможливо помітити, коли він стоїть близько від нерухомого автомобіля або позаду нього. Кращий вихід – брати малюка за руку відразу після виходу з під'їзду.
Взяли «перекус» з собою. Фахівці попереджають: готова їжа може зберігатися у розпеченій машині приблизно стільки часу, скільки тане морозиво, тобто хвилин 5-10. Те, що пролежало довше - вже не їжа, а розсадник хвороботворних бактерій. До речі, купуючи морозиво, перевірте термін придатності.
Лазіння по деревах забороняти марно. Вихід – дозволити лазити під наглядом і виділити для цього пару найбезпечніших дерев на дитячому майданчику - з міцними низькими гілками.
Маленькі штучні ставки нешкідливі лише на перший погляд. Як правило, глибоко стає вже біля берега. Малюк хоче сам погодувати качечок? Надіньте йому нарукавники і не відходьте ні на крок.
У спеку металеве покриття гірки розжарюється як сковорода – заробити опік ніг простіше простого. Передполітна перевірка обов'язкова!
Ви опинилися в натовпі? Не дозволяйте дитині триматися за ваш одяг – так найлегше загубитися. Намагайтеся вести дитину попереду себе. Нехай у вбранні буде одна яскрава пляма – панамка, кофточка, іграшка.
У літніх сутінках ролерам і велосипедистам важко помітити крихітку. До велосипеду або до одягу малюка прикріпіть флікер (світловідбивач) – він дозволяє побачити дитину в сутінках з досить великої відстані. Флікери бувають у вигляді значків, брелоків. Чужі велосипеди і самокати, не підходять за розміром, – джерело підвищеної небезпеки.
Аніматор запрошує дітей приєднатися до спортивних ігор. Відмінно! Звичайно, якщо ви пам'ятаєте, що:
- після кожних 15 хвилин біганини треба оголошувати перерву;
- одяг має бути світлим і гігроскопічним, щоб піт легко випаровувався;
- перед грою і в перервах можна пропонувати дитині пити.
Найбільш чудовий відпочинок улітку - відпочинок на воді.
Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Найбільш чудовий відпочинок улітку - відпочинок на воді.

Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.

Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил.

Ось вони:

· Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

· Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

· Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води - не нижче +20С, повітря - не нижче +24С.

· Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.

· У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.

· У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.

· У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м'язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай.

· Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити.

· Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища.

· Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

· Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.

· Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу - негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.

Ні в якому разі:

· Не купайся без дорослих.

· Не залазь на попереджувальні знаки, буї, бакени.

· Не стрибай у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

· Не пірнай з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

· Не купайся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.

· Не використовуй для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання. Пам’ятай, надувні матраци і надувні іграшки вітром або течією може віднести дуже далеко від берега, а хвилею перевернути, з них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.

· Не грай у воді в небезпечні ігри, а саме: не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити».

· Не подавай помилкові сигнали про допомогу.

· Не купайся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.

Отже, якщо ти будеш уважним та обережним і дотримуватимешся вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе тобі лише радість та задоволення.

Надання невідкладної медичної допомоги постраждалим на воді

При утопленні необхідно якнайшвидше витягти постраждалого з води. Рятувати потопаючих доводиться, коли: потопаючий знаходиться на поверхні, тільки що зник під водою або пробув під водою декілька хвилин. В цих випадках, перш ніж кинутися у воду, потрібно швидко оцінити становище і вибрати спосіб надання допомоги. Іноді, якщо випадок трапився біля берега можна кинути з берега предмет, за який може вхопитися потопаючий: рятівний круг, дошку, мотузку, кінець Олександрова і інш. Якщо поблизу є човен, необхідно використати його. До потопаючого необхідно підпливати таким чином, щоб він не бачив рятівника та не став чіплятися за нього. До потопаючої людини підпливають ззаду, якщо це неможливо, то потрібно піднирнути під потерпілого, захопити лівою (правою) рукою під коліно його правої (лівої) ноги, а долонею правої (лівої) руки сильно штовхнути ліве (праве) коліно спереду і повернути потопаючого до себе спиною.
У особи, яку взяли з поверхні води, частіше бувають психічні розлади, викликані страхом. Необхідно зняти з неї мокрий одяг, витерти тіло, дати 15-20 крапель настойки Валеріани чи крапель Зеленіна, заспокоїти та зігріти людину (укутати і дати гарячого напою).
Якщо свідомість відсутня (не реагує на звернення та легкі постукування по щоках), але збережені пульсація на сонній артерії та дихання, необхідно надати тілу постраждалого горизонтальне положення з повернутою на бік головою, дати вдихнути через ніс пари нашатирного спирту, яким змочений шматок вати, та провести вищевказані заходи.
Пульс на сонних артеріях перевіряється на рівні щитовидного хряща по черзі з обох боків. Дослідження пульсу на променевій артерії не доцільно, оскільки його відсутність тут ще не свідчить про зупинку кровообігу. Ознаками зупинки дихання є відсутність рухів грудної клітки, руху повітря через ніс та рот.
В разі, якщо свідомість, пульс на сонних артеріях відсутні, наявні ознаки зупинки дихання; широкі зіниці, але нема трупних плям, задубіння тіла, необхідно якнайшвидше почати відновлення дихання та кровообігу. По-перше, спробувати видалити воду з дихальних шляхів. Рідину з них можна частково вивести, трохи піднявши постраждалого за талію так, щоб верхня частина тулуба і голова провисали, або “перегнути” постраждалого через своє стегно при зігнутій в коліні нозі, одночасно натискуючи на його спину. Ці заходи необхідно проводити у виняткових випадках максимально швидко. Не слід пориватися до видалення всієї рідини або значної її частини, тому що це практично неможливо і потребує багато часу. На обстеження постраждалого, видалення рідини та підготовку до проведення штучної вентиляції легень є 4-5 хвилин, тому що потім відбудуться незворотні зміни в організмі.

Діяти треба швидко та послідовно:

1. Покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню.
2. Однією рукою відкрийте йому рота; пальцями іншої руки, загорнутими у салфетку або носову хустинку, видалити з порожнини рота пісок, мул та інші інородні тіла.
3. Рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігнути хребет в шийному відділі ( це не потрібно робити, якщо є підозра на пошкодження цього відділу хребта), за підборіддя висуньте вперед нижню щелепу. Утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носа.
4. Наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот пацієнта та зробіть пробне вдування повітря в його легені. Одночасно “краєм ока” контролюйте підіймання грудної клітки, якщо воно є — продовжуйте. У випадку, якщо грудна клітка не підіймається, або підіймається надчеревна ділянка, повторіть все з пункту № 2. Якщо щелепи постраждалого щільно стиснуті або є пошкодження щелепи, язика, губ, проводять штучну вентиляцію не методом “рот в рот”, а “рот в ніс”, затискаючи при цьому не ніс, а рот. Кількість вдувань — 16-20 за хвилину.
5. Для зовнішнього масажу серця розташуйтесь з боку від хворого; основу долоні однієї кисті руки покладіть вздовж передньо-нижньої поверхні грудини, основу другої долоні впоперек першої, розігніть руки в ліктьових суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулубу, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину. Ознакою правильності виконання закритого масажу серця є наявність пульсових поштовхів, синхронно з натискуванням на грудину, на сонних артеріях.
6. У випадку, коли рятувальник один, співвідношення кількості вдувань донатискувань на грудину 2:15, якщо рятувальників двоє — 1:5.
7. Через кожні 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки, чи не з’явився пульс на сонних артеріях.
Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри. В тих випадках, коли протягом 30-40 хвилин, не зважаючи на правильно проведену реанімацію, змін у стані хворого немає, або з’являються трупні плями, задубіння, реанімаційні заходи припиняються.
Рятувальники застерігають: будьте вкрай обережні на воді!

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Загальновідомо, що ліс - найцінніший дар природи, життєво необхідний усьому живому на Землі: лісові масиви образно звуть зеленими легенями планети. І наше завдання - зберегти й примножити це багатство для нинішнього та прийдешніх поколінь.

З настанням тепла та спекотних літніх днів в районі існує загроза виникнення пожеж у лісних масивах. З метою недопущення їх виникнення, керівництво Дрогобицької райдержадміністрації звертається до жителів і гостей району. Пам’ятайте, що розкладати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється. За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.

Якщо вогнище вкрай необхідне, його можна розкладати на вологій галявині, подалі від насаджень (25 м - до листяних порід, 50 м - до хвойних), на піщаному або кам’янистому ґрунті. Доцільно оточити його камінням, очистити від верхнього шару ґрунту. Після закінчення горіння вогнище слід залити водою й засипати піском.

Слід дуже уважно наглядати за дітьми, адже, користуючись "свободою", вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Дитячі пустощі з вогнем - дуже небезпечні!

Якщо в лісі виникла пожежа, слід сповістити про неї – охорону лісового господарства та пожежно-рятувальний підрозділ МНС (безкоштовний номер з будь-якого телефону "101"). По змозі необхідно приступити до гасіння вогню підручними засобами - гіллям, землею, цупкою тканиною тощо. Але великої пожежі треба остерігатися - здолати її під силу лише фахівцям, озброєним відповідною технікою та спецобладнанням.

Протипожежні заходи в лісі не складні й зовсім не потребують матеріальних затрат. Лише обережного дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. Тож зберігаймо "зеленого друга" від знищення вогнем. Щоб завжди милуватися його красою, знаходити затишок під його кронами, дихати свіжістю на повні легені.

Кiлькiсть переглядiв: 3794

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.