Де ростуть банани?

/Files/images/sayt/банан.jpg На це питання багато дорослих дадуть відповідь, що банани ростуть на пальмах. Однак, насправді, банан - це не дерево, а величезна трава висотою до 3-4-х метрів. Трава дуже незвичайна, її стовбур знаходиться під землею, а та частина стовбура, яку можна побачити на поверхні, вся покрита листяними шарами. На стеблі цього дивовижного рослини може дозрівати від 250 до 300 плодів і важить одне супліддя близько 50 кілограм. Щоб потрапити на прилавки наших магазинів екзотичні банани зрізають ще зовсім зеленими і вже потів дають їм дозріти в спеціально обладнаних приміщеннях.

На нашій планеті існує більше 1000 сортів бананів, але практично всі вони не їстівні для людини і неприємні на смак. Тільки 5 видів цього плоду можна їсти: Майсур (кисло-солодкий), Раджапурі, Робуста, Айс-крім і Леді Фінгер.

Тобі, напевно, буде цікаво дізнатися, що гроно бананів прийнято називати «пензлем», а один банан - «пальцем». Це все тому, що слово «банан» арабською мовою означає «палець».

Як ми вже з'ясували, бананове дерево є кущем, а от самі банани - це ягоди!

Ці жовті ягоди самий здоровий джерело поживних речовин. Вони не містять жир (мізерний відсоток), в нік дуже мало калорій і дуже багато вітаміну В6, а також калію і клітковини.

Якщо часто їсти банани, у тебе буде завжди гарний настрій! Це дійсно так, адже в них міститься амінокислота триптофан і вітамін В6, - це вони допомагають твоєму організму виробляти серотонін, натуральний антидепресант.

І не забувай мити банан до того, як ти його почистишь. На шкірці банана міститься величезна кількість мікробів, глистів і шкідливих речовин, якими обробляють плоди для тривалого зберігання.

/Files/images/sayt/7001.gif

Скільки живуть дерева?

/Files/images/sayt/file-redwood-sequoia-sequoia-hartley-wintney-hampshire-2007-jpg-713315.jpg Найдавніше дерево на планеті - це гігантська секвойя. По-іншому її ще називають «мамонтове дерево». Вік багатьох секвой досягає 3500 років. Висота цих дерев доходить до 120 метрів, що дорівнює висоті 50-поверхового будинку! Ширина секвой досягає 15 метрів. Щоб перевезти деревину однієї секвої знадобиться 60 залізничних вагонів!

У стародавні часи всі північну півкулю планети було всіяне секвойевими лісами, також вони зустрічалися і на території сучасної України. Але з часом, люди вирубали майже всі ці дерева (заради цінної деревини). Сьогодні секвої залишилися тільки в національних парках США.

В Україні найдавнішим деревом є дуб, який росте в урочищі Юзефін Рівненської області. Його вік налічує 1300 років. Недалеко від Запоріжжя теж є старий дуб, віком більше 700 років. А в Києві, біля Національного музею історії, височить липа, довголіття якої становить близько 500 років.

У Росії і зараз ростуть унікальні дерева-довгожителі під назвою «дерева ягідного тису». Знайти їх можна в місті Сочі в ТіСО-самшитовому гаї. Вік цих дерев - близько 2000 років!

/Files/images/sayt/7001.gif

Навіщо деревам кора?

/Files/images/sayt/kopa.jpg

Дерево є великою рослиною, якому необхідна надійна опора. Саме кора є опорою дерева, підтримуючи його протягом усього його життя.

Самий верхній грубий шар кори захищає дерево від засихання, не допускає шкідників всередину. Утворюється кора за допомогою шару під назвою «камбій», який розташований між деревиною і корою. Протягом усього життя дерева тонкий шар камбію утворює нові шари кори і деревини (кори - зовні, деревини - всередині). Завдяки такій злагодженій роботі камбію дерево росте вгору і вшир. Внутрішній шар кори «луб» - відповідальний за пересування поживних речовин від крони вниз - до квіток, плодам, корені. Пошкодження кори може погубити здорове дерево, так як в цьому випадку вона позбавляється свого захисту перед дією шкідників, холодів і спеки.

/Files/images/sayt/7001.gif

Для чого рослинам квітки?

/Files/images/sayt/квітка.jpg

Квіти завжди зачаровують і захоплюють людей. Ними хочеться милуватися, вдихати ніжний аромат, дарувати на свята і доглядати за ними в саду. Але краса - це не головне завдання кольорів. У першу чергу, вони існують для утворення плодів з насінням. Кількість насіння в плодах різних рослин відрізняється. Наприклад, персик, вишня і слива мають тільки одне насіння, а горох, яблуко і перець містять кілька насінин. Є рослини (наприклад, мак), в яких насіння настільки багато, що їх неможливо перерахувати!

Для того, щоб з квітки утворився плід, необхідно запилення. З цим завданням добре справляються комахи, яких манить аромат і яскраве забарвлення квітів. У квітці утворюється нектар і пилок. Бджоли, джмелі та метелики харчуються нектаром, сідаючи на квітку. Під час «обіду» пилок прилипає до лапок і бичка комахи, і він переносить її з собою на іншу квітку. Це і є запилення рослин. З обпилених рослин уже утворюються плоди з насінням.

Цікавий факт. Деякі комахи не розрізняють певні кольори. Наприклад, бджола може не помітити мак, червону троянду і тюльпан, так як вона не бачить червоний колір. Зате метелики дуже добре запилюють червоні квітки.

Пшениця і кукурудза покриті дуже дрібними і блідими квітками, тому вони запилюються не комахами, а вітром, який розносить пилок над полями. Вітром запилюються також ячмінь і овес, осока і ліщина, береза і дуб.

/Files/images/sayt/7001.gif

Чому дерева восени скидають листя?

/Files/images/sayt/голі дерева.jpg

Рослини, як і тварини, готуються до зими заздалегідь. Влітку, коли сильно світить сонце, дерева випаровують велику кількість вологи, а потім відновлюють її за допомогою коренів, отримуючи відсутню вологу з грунту. Взимку ж грунт замерзає і доступ кореня до води стає обмежений. Тому дерева в зимову пору не зможуть відновити вологу і засохнуть. Щоб цього не сталося, дерева скидають з себе листя, залишаючись всю зиму «голими». Таким чином, вони зберігають в гілках і стовбурі потрібну кількість вологи та поживних речовин.

В українській мові місяць, в який відбувається скидання листя, називається «листопад», що дуже яскраво характеризує цей осінній період.

/Files/images/sayt/7001.gif

Навіщо рослинам листя?

/Files/images/sayt/листки.jpg

Рослинам, як і всім іншим живим організмам, необхідно дихати і харчуватися. Для цієї мети і існують зелене листя. За допомогою них рослини дихають, поглинаючи кисень з повітря і в обмін виділяючи вуглекислий газ. Але харчуються рослини не киснем, а вуглекислим газом, який вони поглинають з допомогою сонячних променів (цей процес називається фотосинтезом). Простіше кажучи, кисень потрібен рослинам для дихання, а вуглекислий газ для їжі.

Після поглинання вуглекислого газу, рослина розщеплює його на кисень і вуглевод. Вуглеводи необхідні рослині для життя, а кисень надходить в атмосферу для дихання людей, тварин і самих рослин. Але все це відноситься виключно до зеленим рослинам, так так тільки зелене листя під впливом сонячної енергії здатні брати участь у процесі фотосинтезу. Фотосинтез - дуже важливий процес не тільки для життя рослини, а й для всієї планети в цілому.

/Files/images/sayt/7001.gif

Навіщо рослинам коріння?

/Files/images/sayt/корни.jpg

Коріння для будь-яких рослин є життевонеобхідним. Чому? По-перше, рослина завдяки своєму корінню закріплюється в грунті. Ширина площі, на яку розростаються коріння може бути від 1 до 15 метрів, залежно від виду рослини. Наприклад, коріння кукурудзи розростаються в ширину на 2 метри, а коріння яблуні - до 15 метрів. Коріння деяких рослин грають роль «комори», в якій зберігаються поживні речовини (наприклад, морква, картопля). Іноді корені можуть служити рослині для розмноження - наприклад, бузок і малина розмножуються тільки за допомогою коренів.

Основне завдання коренів - це поглинання води і мінеральних речовин з грунту і доставка їх вище - стовбуру, листю, гілкам. Щоб отримати воду з-під землі, коріння рослин можуть проникати вглиб на кілька метрів. Наприклад, коріння полину проникають на 3 метри, осоту - на 6 метрів, а коріння люцерни - на 10-12 метрів.

/Files/images/sayt/7001.gif

Чому гриби потрібні лісу?

/Files/images/sayt/гриб.jpg

Всім відомо, що гриби - дуже смачний продукт і люди готують з них різні страви. Але от для чого гриби необхідні природі, а точніше, лісі? Адже ростуть-то вони саме в лісі ...

Щороку в лісі накопичується близько 2-х тонн перегнилих речовин (за рахунок опалого листя) на кожен гектар лісової площі. Додаються сюди і старі дерева, гілки, опалі плоди і ягоди, померлі комахи і звірі. Якщо весь цей перегній буде накопичуватися з роками, то скоро на планеті не залишиться місця для життя, а грунт стане виснаженим і мізерним.

Так от, щоб цього не сталося, і потрібні гриби. Вони переробляють органічні речовини в неорганічні, а ті, в свою чергу, служать харчуванням всього рослинності лісу. До того ж, гриби, присмокчуючись до коріння дерев, віддають дереву мікроелементи, які йому необхідні. Правда натомість вони забирають вуглеводи. Так зберігається рівновага в природі.

/Files/images/sayt/7001.gif

Як впливають ліси на нашу планету?

/Files/images/sayt/ліс.jpg

Ліс на нашій планеті займає площу приблизно 48,5 мільйона км ². Здається, що ця цифра дуже велика. Але насправді лісу з кожним роком стає все менше і менше. А що ж буде, якщо його зовсім не залишиться?

Вчені стверджують, що якщо знищити всі ліси на планеті, то вуглекислий газ в атмосфері дуже швидко почне додаватися, а це призведе до загального підвищення температури повітря. Адже рослинність відбиває сонячні промені, захищаючи нас від сильної спеки. А якщо нас позбавити рослинності - вся сонячна активність буде залишатися на землі.

Далі все йде по наростаючій. Якщо збільшується вміст вуглекислого газу - посилюється парниковий ефек, а значить збільшується температура поверхні суші. Слідом за цим починає зростати кількість опадів і випарів, а також температура глибинних вод в океані.

Так що, ліси відіграють дуже важливу роль в кліматі нашої планети. І якщо ліси будуть продовжувати вирубувати і далі, то дуже скоро ми зіткнемося з глобальними наслідками ...

/Files/images/sayt/7001.gif

Чому трава і рослини - зелені?

/Files/images/sayt/траваl.jpg

Дорогі діти, ви напевно не раз помічали наскільки красива природа навесні: все навколо оживає і покривається соковитим зеленим кольором ... Чому ж рослини і, особливо, трава набувають навесні і влітку зелений колір?

Відповідь на це питання криється в самих зелених листках. Виявляється, що всередині будь-якого зеленого рослини міститься речовина під назвою хлорофіл. Ця речовина необхідно рослині для фотосинтезу і має яскраво-виражений зелений колір. Саме за допомогою хлорофілу рослина поглинає вуглекислий газ з повітря, а натомість віддає кисень, завдяки якому ми дихаємо.

А чому трава зеленіє саме навесні? Тому що з настанням тепла хлорофіл починає активно взаємодіяти з навколишнім середовищем, фарбуючи листя і травинки своїм соковитим зеленим кольором.

Природа, яка нас оточує містить в собі всі кольори веселки. Ось чому, природу малювати завжди цікавіше, ніж що-небудь інше. Намалюйте зелену траву і уявіть, які цікаві процеси відбуваються всередині неї! Адже тепер ви вже про це знаєте ...

/Files/images/sayt/7001.gif

Кiлькiсть переглядiв: 523

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.